Implant to konstrukcja pozwalająca uzupełnić brakujący ząb. Większa ilość implantów może uzupełnić wiele, bądź nawet wszystkie brakujące zęby. Implant kształtem przypomina korzeń zęba i może go zastąpić w sposób najbardziej zbliżony do natury. Nie jest wymagane szlifowanie zębów sąsiednich. Implanty wykonane są najczęściej z tytanu.

Implant umiejscowiony jest w kości podobnie jak korzeń zęba. Często zdarza się, że kości jest za mało, gdyż doszło do jej zaniku. Wymagana jest wtedy odbudowa kości. Takie zabiegi wykonujemy w naszej klinice.

Do implantu przykręcana lub cementowana jest korona protetyczna. Najczęściej wykonana jest z cyrkonu. Kształtem i kolorem do złudzenia przypomina naturalny ząb. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest możliwość przykręcenia korony a nie jej cementowanie. Potrzebne jest do tego precyzyjne i odpowiednio zaplanowane wprowadzenie implantu. Służy do tego szablon chirurgiczny.

Implant musi się z kością zrosnąć. Trwa to od 2,5 do 4 miesięcy. Dopiero po tym czasie wykonywana jest ostateczna odbudowa zęba. Czasem, gdy warunki pozwalają można wykonać natychmiastową koronę tymczasową, bądź nawet most tymczasowy.

Zadbaj o siebie!   >>> Umów się na wizytę profilaktyczną!